Yeni sezonda, bir önceki sezonun yansımalarına şahit olacağımız gibi, doğallığın bir adım daha ön plana çıktığını göreceğiz. İşte 2015’in saç ve makyaj trendleri.
Smokey eyes yani dumanlı göz modası bu senede devam edecek. Belirgin eyeliner çizgileri ile ön plana çıkarılan göz makyajını, nude tonlar kullanılmış dudaklar tamamlayacak. Parlak mavi tonların kullandığı göz makyajı çok moda olacak. Sağlıklı, parlak ve hiç makyaj yokmuş hissi veren, naturel tonların hakim olduğu makyaj stili de, 2015’in ön plana çıkacak olan trendlerinden biri.
2015 yılı, kiraz kırmızı dudakların, belirginleştirilmiş kaşlar ile uyumuna şahit olacağımız bir yıl olacak.Dolgun kirpikler, pembe yanaklar, metalik gözler… Bu sezon makyajlarda sadelik ön planda olsa da canlı renklere de yer var.Özellikle metalik ve militariy ışıltısı popüler makyaj uygulamaları arasında. Natural makyaj ve doğal görünümlü kalın kaşların normcore eğilimine bağlı bir yükselişte olduğunu söylemek mümkün.
Yine bu EĞİLİME bağlı olarak alalade sürülmüş kalem ve far uygulamaları dikkat çekiyor.Pembe, lila ve mavi tonları sezonun iddialı far renkleri arasındayken ruj renklerinde kiraz tonları popülertesini koruyor. Kedi gözü, dumanlı göz makyajı ve ombre makyaj teknikleri de her zaman olduğu gibi bu sezonda cazip makyaj uygulamaları arasında.2015 makyaj trendleri genel olarak bakıldığında; spor şıklık, Rock ve Grunge akımları, Bohem stili ve 60’lı yıllardan etkileniyor.Makyajda da doğallık eğilimi yükselişte…
Varla yok arası makyajlarda “pürüzsüz” cilt görünümleri sezonun en önemli güzellik trendleri arasında yer alıyor. Tabii bu renklerin ve dikkat çekici makyajların yer almadığı anlamına gelmiyor. 60’ların etkisiyle uzun ve abartılı kirpikler, siyah göz kalemi ve kedi göz makyajı zirve yapıyor. Metalik trendinin yansımalarını bütün makyaj malzemelerinden görmek mümkün. Simli rujlar, ALTIN ve gümüş göz farları sezonun dikkat çekici makyaj trendleri arasında… Renkli eyeliner trendine ek olarak, mavi renkli göz makyajının dikkat çektiğini görüyoruz.