Trend olduğu için farklı saç renklerini denemek isteyebilirsiniz ama öncelikle kendinize hangi saç renklerinin yakıştığını bilmelisiniz ve doğru saç rengiyle daha ışıltılı bir cilde, canlı ve dolgun görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

Göz rengine göre doğru saç rengi
Gözlerinize parlaklık veren renk pigmentleri, saçlarınızla uyumlu olduğunda gözleriniz olduğundan büyük görünür. Gözleriniz mavi, açık yeşil gibi soğuk renklere sahipse, saç renginizin alt tonlarında da sarı, açık kahverengi ve kızıl gibi soğuk renkler olmasına dikkat edin. Gözleriniz sıcak renkler olan ela veya kahverengiyse koyu kestaneler, karameller ve koyu çikolata tonları uygun bir seçim olacaktır.

Ten rengine göre doğru saç rengi
Kaş renginiz, cildinizi en iyi biçimde tamamlayan bir unsurdur. Saç rengi seçiminde doğal kaş renginize göre saç renginizi belirlemek en doğal uyumu yakalamanıza yardımcı olur. Doğal kaş renginizden uzaklaştıkça daha kötü görünebilirsiniz. Saç renginizi kaşlarınızdan iki ton daha açık ya da koyu tercih edin.

Dudakları vurgulayan doğru saç rengi
Saçlardaki kırmızı tonlar dudakların doğal rengini vurgular. Dudaklarınızı daha gösterişli ve çekici gösterir. Yanlış saç rengi seçimleri ten renginize gölge düşüreceğinden seçim yaparken dikkatli olun.