5. Gazeteciler Sitesi Yıldırım Oğuz Göker Caddesi No:8 Levent- Beşiktaş / İstanbul
+90 (212) 281 41 24 – 25 (Pbx)

Ombre Saç Modeli

Ekim 16, 2023by danismankuafor

Son yıllarda adından fazlaca söz ettiren Ombre saç; estetik açıdan duruşu ve popülerliği ile bayanlar tarafından oldukça benimsenmiş bir tarzdır. Her saç kesimine ve rengine hitap edebilen bu işlem tarz bakımından liderliği elinde tutuyor diyebiliriz.

Ombre Saç Nedir?
Fransızca da ”gölge” anlamına gelen Ombre, anlaşılacağı üzere gölgeli saç anlamına da gelmektedir. Koyu renk saç diplerinin uçlara doğru aşamalı olarak açılması ile çoğunlukla saçta bir kontrast ve renk geçişleri oluştaracak şekilde saçın uçlarını, açık ya da koyu olarak renklerinin değiştirilmesidir.

Ombre Modelleri

Ombre saçı vazgeçilmezi yapan her saça uygulanabilir olmasıdır. Bu nedenle saç diplerinin koyu olup uçlara doğru açılması her rengi kullanılabilir hale getiriyor.
Siyah-sarı, siyah-kızıl, kahve-sarı vb gibi aralarında uyum sağlayan renkler olabileceği gibi iddialı saçları seviyorsanız tercihe göre mavi, kırmızı, pembe ve mor da yaptırabilirsiniz.

Neden Yaptırmalıyım ?
Tek renk saç kullanmaktan artık sıkıldıysanız hem doğal hem de çarpıcı duran Ombre saç modelini tercih edebilirsiniz. Uzun süre dip boyası derdi yaşamaktan kurtarıyor olmasıda en büyük avantajı.

Ombre İşlemi Saça Zarar Verir Mi?
Uzman kişiler tarafından yapılması gereken bu işlem gerekli koruyucular kullanılarak zararı en aza indirgeyebilir. Ombre işleminden sonra kişinin, her boyada olduğu gibi bakımını yapması saçın yapılan uygulamalardan koruyabilir.

Farklı Renklerde Ombreler Nelerdir?
Sıra dışı olmak veya marjinal bir değişiklik yapmak istiyorsanız sizde saçınızı rengarenk yapabilirsiniz. Pembeler, maviler, kırmızılar, yeşil tonları ombre uygulamaları için kullanabileceğiniz renkler. Ayrıca işlem sırasında bu renk geçişlerini yumuşatabilir ve saçlarınızın daha gözalıcı ve doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.
Bu senenin en trend saç uygulamalarından biri olan Ombre saç renklerinden sizin için en uygun olanı yaptırarak ışıltılı saçlara sahip olabilirsiniz